Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni

Mis vahet on 3e-l ja 3.5e-l?

Original, 2e, 3e, 3.5e Dungeons & Dragons ning ka alternatiivne d20 kraam

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve

Kasutaja avatar

Mis vahet on 3e-l ja 3.5e-l?

PostitusPostitas tribulant 2:40 26. Mai 2005

Mina neid ei tunne, aga faile sorteerides kerkis paratamatu vajadus teha 3e ja 3.5e vahel kiiresti ja mugavalt vahet - seda ka juhul, kui teksti alguses ei ole suurte tähtedega kirjas "SEE SIIN ON/EI OLE 3E/3.5E" (kriipsuta õige alla).

Kas keegi hea, tark ja õilis suudab mulle lyhidalt, punkthaaval välja tuua mõned tunnused, mille järgi nt suvalist netis seiklevat raamatut või charsheeti saaks määratleda kuuluvaks just nimelt yhe ja mitte teise alla?

Ja kas yldse on kuskil nt mingit dokumenti, kus oleks yles loetud kõik erinevused - 1. PHB ptk. 3, punkt 2... 2. DMG ptk. 6, punkt 7, lõik 8... jne?

Olge nyyd siis targad, keegi.
Api.
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 8:51 26. Mai 2005

midagi on wizardid yllitanud, a see pole sugugi t2ielik
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/dnd/20030718a

ning lihtsalt vahet teha - vast k6ige lihtsam ilmumisaasta j2rgi? 3.5e tuli v2lja 2003 suvel. seega hiljem ilmunud raamatud on v2ga t6en2oliselt 3.5e baasil. kui just raamatus endas pole kirjas kuskil alguses v6i l6pus, et vot siuke edition
Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Kasutaja avatar

Re: Mis vahet on 3e-l ja 3.5e-l?

PostitusPostitas haden 10:24 26. Mai 2005

tribulant kirjutas:Mina neid ei tunne, aga faile sorteerides kerkis paratamatu vajadus teha 3e ja 3.5e vahel kiiresti ja mugavalt vahet
Kaks asja, mis minu jaoks kõige kiiremini töötavad:
* Oskuse nimi - Wilderness Lore (3.0) vs. Survival (3.5)
* Olendi infosblokis rünnet kirjeldav osa - 3.0 korral on seal kirjas Attacks ja Damage; 3.5 korral aga Base Attack/Grapple, Attack ja Full Attack.
haden
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Koriztaja 11:28 26. Mai 2005

Koriztaja
Rändlaulik

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pool 11:29 26. Mai 2005

Wilderness Lore + Intuit Direction = Survival
Ambidexterity + 2-weapon fighting = 2-weapon fighting!

Igatahes minule meeldib!

Ning Disintegrate võttis mängija jaoks suuna paremuse poole, kes seda veel lugenud pole. Meeles, kuna hiljuti üks minu char 3.0 E järgi tuhastati. Juu siis DMil viskas üle, et mingi päka ainult keksib ringi ning teeb kõik need fordi seivid ära beholderite vastu.
"Unless one of you happens to carry Yoda in his pocket I highly doubt that."
Pool
Vanem õpipoiss

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 12:45 26. Mai 2005

Demon kirjutas:ning lihtsalt vahet teha - vast k6ige lihtsam ilmumisaasta j2rgi? 3.5e tuli v2lja 2003 suvel. seega hiljem ilmunud raamatud on v2ga t6en2oliselt 3.5e baasil. kui just raamatus endas pole kirjas kuskil alguses v6i l6pus, et vot siuke edition

Arvad, et ma ise selle peale ei tulnud? Aga tutkit.
Veel 2004 on mõni asutus lasknud välja (ilmselt siis kaua haudunud, või põhimõttekindlaid) raamatuid 3e jaoks. Ja netbooki ilmumisaasta? :?

haden kirjutas:
tribulant kirjutas:Mina neid ei tunne, aga faile sorteerides kerkis paratamatu vajadus teha 3e ja 3.5e vahel kiiresti ja mugavalt vahet
Kaks asja, mis minu jaoks kõige kiiremini töötavad:
* Oskuse nimi - Wilderness Lore (3.0) vs. Survival (3.5)
* Olendi infosblokis rünnet kirjeldav osa - 3.0 korral on seal kirjas Attacks ja Damage; 3.5 korral aga Base Attack/Grapple, Attack ja Full Attack.

Aityma.
Vat sellest on siiani kõige rohkem praktilist abi.
Iga raamatu puhul see kyll ei rakendu, aga enamasti siiski aitab.
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Udutont 21:55 26. Mai 2005

tribulant kirjutas:Mina neid ei tunne, aga faile sorteerides kerkis paratamatu vajadus teha 3e ja 3.5e vahel kiiresti ja mugavalt vahet - seda ka juhul, kui teksti alguses ei ole suurte tähtedega kirjas "SEE SIIN ON/EI OLE 3E/3.5E" (kriipsuta õige alla).

Huvitav-huvitav, mis salapäraseid "faile" sa õigupoolest sorteerid ja milleks sa neid sorteerid, kui sa ei kasuta ei 3 ega 3.5 ? :P

Veel vihjeid 3 ja pooliku eristamiseks:
:arrow: Kolmes on relvadel üks dmg, poolikus sõltub see relva suurusest. Statiblokis peaks relva juures olema suuruse tähis. Nt Small dagger, medium dagger, large dagger
:arrow: Kolmes räägitakse "partial actioni"st, poolikus sellist mõistet pole
:arrow: Poolikus on shield bonus, mida 3 ei ole
:arrow: Kolmes on pick pocket, poolikus on sleight of hand
:arrow: Kolmes on osa monstreid ristkülikud, poolikus on kõik ruudukujulised (vt stati mille nimi space)

Erisusi on veel karjakaupa, kuid hetkel ei tule rohkem meelde, millest oleks eristamisel kasu ilma, et peaks pikalt failides otsima.
Carpe DM!
Udutont
Arhimaag

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sentius 23:24 26. Mai 2005

väga nunnu ka rangeri ja bardi 6/level skillpointid
VägivaldneKarvasjalgneRabavistrikPistrikPart
ehk meeter hammast ja tilluke tuvi otsas.
------------
Õnnelikkus on kohustuslik!
sentius
Ruunitundja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 2:22 27. Mai 2005

Udutont kirjutas:Huvitav-huvitav, mis salapäraseid "faile" sa õigupoolest sorteerid ja milleks sa neid sorteerid, kui sa ei kasuta ei 3 ega 3.5 ? :P

Täh.

Olen krooniline koguja. Juba põnnina tassisin koju kastanimune ja roostes mutreid.

Nyyd mutreid enam ei tassi, need määrivad. Aga igasuguseid vahvaid .pdf-e, .rtf-e, .doc-e, .xls-e jne jne jnt jne korjan vindile kyll. Ja kui vint umbes, koristan ja arhiveerin. Lõppeks on kole mugav, kui ka nende asjade kohta, mida sa ise igapäevaselt ei kasuta, on koht, kust järele vaadata. Või tahab keegi laenata. Ikka tuleb ette. :)

Kahjuks ei anna kastanimune CD-dele lõigata. :(
tribulant
Nati Kõvem Võlur

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Teemon 13:22 29. Mai 2005

Magistritöö teeb sääsest elevandi
Teemon
Nutikas Lutikas

Mine D&D - reeglid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll