Foorumi Avalehele

Jäta vahele kuni sisuni


Uutest raamatutest

Original, 2e, 3e, 3.5e Dungeons & Dragons ning ka alternatiivne d20 kraam

Moderaatorid: surra, mart, Teemon, Irve

Kasutaja avatar

Uutest raamatutest

PostitusPostitas Irve 13:53 10. Mär 2005

Praegu on 3e väljalaskest suht jupp aega möödas, aga Wizards laseb ikka aegajalt raamatuid välja. Pean ütlema, et ma ise olen loobunud isegi neil väljatulevatel silma peal hoidmast, sest tunnen, et ei vaja lisareegleid ja muud värki.

Kas keegi on uuemaid lugenud või ostnud – mida head, mida halba saadaval on?
Irve
paranoik
 
Postitusi: 6659
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 14:25 10. Mär 2005

Mina olen sirvinud Complete klassiraamatuid (Warrior, Arcane, Divine). Tulemas oli vist ka Adventurer, selle kohta ei tea.

Põhimõtteliselt oli võetud kokku hunnik kraami (vanad klassiraamatud ja oriental) lisatud uusi ideid ja lükatud 3.5 peale. Lisaks prestiižidele ka paar uut põhiklassi. Omamoodi värskendus klassipõhisele süsteemile, kuigi nagu enamiku selliste raamatutega jäi lappamisega vaid 1-2 normaalset asja silma.

Hea mulje jättis klass nimega Warlock, millel oli uudne kontseptsioon: muutud vaikselt deemonilaadseks. Oskad väga vähe nõidusi, aga need kõik on at will. Põnev iseenesest.

Maagilise nänni osa jätsin rõõmsalt vahele.

Lõpupoole oli veel natuke ideid, kuidas oma tegelast "tavalisest" erinevamaks teha. Näiteks süsteem võluri loitsuraamatu kehale tätoveerimiseks jne.

Ei oskagi öelda, kumb süsteem organiseerimiseks parem on, kas vana spetsiifika, või uus üldistus... Vahe lihtsalt selles, et vanad pakkusid variante, kuidas olemasolevaid põhiklasse paremini seda tegema panna, mida sina soovid. Uus aga pakub alternatiivklasse. Viimastega käivad kaasa aga ka uued loitsud ja nende nimekirjad, mis on teatavasti ilge valu-tagumikus endale selgeks teha. Mistõttu minu meelest oli kogu kupatuse põhväärtus neis klassides, millega sai tutvuda paaril lehel, mitte paarikümnel (maagiata ja põhiraamatust tuntud maagiaga tegelevad).

Aga eks ma olen laisk kah.
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag
 
Postitusi: 1559
Asukoht: Brülen, Brettonia, Wode

Kasutaja avatar

PostitusPostitas holmes 16:12 10. Mär 2005

higgins kirjutas:Lõpupoole oli veel natuke ideid, kuidas oma tegelast "tavalisest" erinevamaks teha. Näiteks süsteem võluri loitsuraamatu kehale tätoveerimiseks jne.


Hahahaa. Ja kui ma sellest aastaid tagasi kadunud dragonilistis juttu tegin, siis peeti mind napakaks ning öeldi, et asi pole põhimõtteliselt võimalik.
Little Photoshop of Horrors
holmes
Valguse hoidja
 
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ohpuu 18:09 10. Mär 2005

yhel minu tegelasel oli loitsuraamat kaika sisse vestetud igasuguste märkidega. piltkirjas ja muid ökonoomseid symbolisi tarvitades, et asi vähem ruumi võtaks ja yhtlasi lihtsate kaunistuste moodi välja näeks.
ohpuu
Saladuste kaitsja
 
Postitusi: 3001
Asukoht: Balti jaam

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tribulant 3:34 11. Mär 2005

higgins kirjutas:Näiteks süsteem võluri loitsuraamatu kehale tätoveerimiseks jne. /---/ ilge valu-tagumikus /---/


Vabandage väga, aga see oli nii armas. :D
Väga usutav. :rolle:

holmes kirjutas:Hahahaa. Ja kui ma sellest aastaid tagasi kadunud dragonilistis juttu tegin, siis peeti mind napakaks ning öeldi, et asi pole põhimõtteliselt võimalik.

Kusjuures nagu d&d-s tyypiline - kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Nägin sarnast meetodit kord ennemuiste täiesti ametlikus kirjelduses. Et ennemuiste, siis muidugi ei mäleta, kus. Aga kuskil 2e perifeerias selline tõesti oli.
tribulant
Nati Kõvem Võlur
 
Postitusi: 1270

PostitusPostitas Orz 11:02 11. Mär 2005

holmes kirjutas:Hahahaa. Ja kui ma sellest aastaid tagasi kadunud dragonilistis juttu tegin, siis peeti mind napakaks ning öeldi, et asi pole põhimõtteliselt võimalik.


edit: Noh, mind on elu pannudi mõtlema, kas karjaga kaasa määgimine on väärtus. Sain kunagi mingi kõrvaklappidega väljama mütsi, teistel polnud, narriti, kaks aastat hiljem olid pea kõigil sellised, siis leidsin mingi isa vana 80ndate mütsi... :lol:

Aga teemast: mingid variant rulesed on isegi sellised, et spell ei pea olema ju salvestet ainult scrolli või potioni kujul, see on ainult fantaasia küsimus: marmelaadid, viigimarjad, mida iganes. Modernse d20 jaoks oleks näiteks suurepärane võimalus maagiline purgisupp, mis kannab endas efekti gaseous form.
°
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

PostitusPostitas greendef 17:16 24. Mär 2005

Uutest jah, Complete seeria on üsnagi huvitav... Parandab palju "broken" Prestige classe ja annab üldse uusi reegleid. Kõige huvitavam oli minu jaoks küll Complete Arcane aga ka teised on head. Näiteks Complete Warrior annab variandi mercenary-põhiseks kampaaniaks. Ja Arcane's on töötavad reeglid Võluduellide jaoks. Igatahes, need on raamatud, mis peaksid olema.
Sandstorm ja Frostburn see-eest on kehvemad. Eriti uusi "tavalisi" asju ei tule, rohkem rõhutakse maagiliste maailmaeffektide peale, aga kas tõesti peaks kogu maailm maagilist pinda täis olema!?
Gandalf is what would happen if you stuffed Neo and Elminster in a blender, hit liquify, and cold cast into a mold of vaguely pimp-like clothing.
greendef
Vandersell
 
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas Arcanar 17:56 24. Mär 2005

Tegelikult Frostburn on meie grupis omajagu abiks olnud. Mitte et me sealt otse oleks midagi võtnud/kasutanud, kuid see paneb mõtte vastavas suunas liikuma...
What doesn't kill us, makes us stronger.
Arcanar
Meister
 
Postitusi: 105
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas greendef 19:47 24. Mär 2005

Sellega nõustun täiesti, aga mingeid ostmistväärt lisasid sealt ei leia. Ideid saab ju tegelikult juba raamatu tutvustusest :P
Gandalf is what would happen if you stuffed Neo and Elminster in a blender, hit liquify, and cold cast into a mold of vaguely pimp-like clothing.
greendef
Vandersell
 
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pool 9:43 26. Mai 2005

Kas keegi Heroes of Battle raamatut on näinud? Wizardsi foorumis kiidetakse...Eks alati on ju väike dilemma, et kuidas mass kombatit jne teha (tavaliselt vist lihtsalt kirjeldatakse või tehakse mingi keskmiste numbritega). Kui keegi seda raamatut loeb, andku teada, mis maitse oli.
"Unless one of you happens to carry Yoda in his pocket I highly doubt that."
Pool
Vanem õpipoiss
 
Postitusi: 69

PostitusPostitas blacknight 9:48 17. Okt 2005

mulon kodus see heros of battleaga ma ise ei saa teda praegu lugeda kuna mu ven loeb teda ja kannab seda koolis kaasas aga hakkan niipea kui saan seda lugema
blacknight
Vandersell
 
Postitusi: 5
Asukoht: tartu

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuisk 20:35 29. Nov 2005

Palju uusi raamatud on nüüdsest müügil Kesklinna MegaGame'is aadressil Tartu mnt 7, hinnad varieeruvad.
Tuisk
Tõeotsija
 
Postitusi: 189
Asukoht: Tallinn

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sharker 13:30 1. Aug 2006

Tjah... olen neid raamatuid kõiki sirvinud... Ise kasutan hetkel toda Sandstormi, kuna tegevus haakub kenasti tolle raamatu sisuga. Eks jah selle kohapealt olen päri, et midagi uut "lihtsat" head seal eriti palju ei ole. Mingid uued tegelased aga nende spellist on nii suur et hirm tuleb peale, kuna ma ise eriti seda maagiandust ei halda :D. (DM kes pooldab rogue klassi)
Joonistaja-rüblik
Sharker
Illustraator
 
Postitusi: 829
Asukoht: Lähedal ja kaugel.. siin ja seal ;)

PostitusPostitas Orz 14:44 4. Aug 2006

Rasside raamatud on vist vahvad? Ebasurnud, draakonid, aberrationid, deemonid, monstrum-humanoidid, metsaelukad - nende kohta on vist raamatud olemas. Fey'de ja Oozede kohta vist ei ole...
Orz
Arhimaag
 
Postitusi: 1453
Asukoht: Eesti

Kasutaja avatar

PostitusPostitas higgins 15:02 5. Aug 2006

Sharker kirjutas:Mingid uued tegelased aga nende spellist on nii suur et hirm tuleb peale, kuna ma ise eriti seda maagiandust ei halda :D.

Sa peaks mõnda vabamaagiasüsteemi uurima. :)
Nüüd aga tuleb Higgins ja räägib, kuis Asjad Tegelikult On. - Payl
higgins
Arhimaag
 
Postitusi: 1559
Asukoht: Brülen, Brettonia, Wode

Järgmine

Mine D&D - reeglid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


cron
© Dragon.ee | E-post: dragon@dragon.ee | HTML'i kontroll
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpbb.ee 3.0.6