Leht 1 koguhulgast 1

Sabor Jari Tagantjärele Tarkus

PostitusPostitatud: 20:47 7. Okt 2010
Postitas Fromhold
Viimasel mängusessioonil sai välja mõeldud uus loits, mis minu äranägemist mööda äraütlemata äraspidiselt kasulik olema peaks.

Meie mängugrupis olev psioonik unustab mõnikord mõne üsna olulise asja kaasa võtta või olgem ausad: eeskätt vangilangemise puhul midagi tagumikku ära peita. See tähendab, et kuuleme aegajalt nurumist, et kas äkki saaks antud asja ikka tagantjärele kuidagi kaasasolevaks deklareerida. Sellest lähtuvalt tekkis meil järgmine põnev psiooniku- või võluritoode:

Sabor Jari Tagantjärele Tarkus

Transmutation
Level: Wiz 2, Psi 2
Components: S
Casting Time: 1 turn
Range: Personal
Effect: See text
Duration: Instantaneous
Saving Throw: None
Spell Resistance: No

See väga võimas loits on abiks näiteks siis, kui võlur on unustanud kaasa võtta paki piima või köie. Kui võlur mõistab, et mõni aeg tagasi vangi langedes ei peitnud ta tähtsat sõrmust urruauku, unustas maha köie või läks meelest kirjutada üles tähtis salasõna, siis on abiks Sabor Jari Tagantjärele Tarkus.

Võlur kujutab ette tollast situatsiooni ning saab teha selles väikese muudatuse - näiteks toppida sõrmuse urruauku. Või kirjutada üles salasõna või keerata koduuks lukku. On kolm tingimust:
1. tegu peab olema tol hetkel piisavalt ebaoluline, et see toimumise hetkel suurt midagi ei muuda. Näiteks ei tohi sõrmus olla just see, mida vangivõtjad ostsisid, sa ei saa tappa tähtsat isikut jne.
2. tegu ei saa minna vastuollu juba teo faktist sõltuva reaalsusega: näiteks ei saa lahtisest uksest sisenenud varaste vargust tühistada.
3. tegu võib mõjutada ainult sind ennast (ei saa kujutada end sokutamas pommi kellegi taskusse).