Leht 1 koguhulgast 1

Maximize Spell

PostitusPostitatud: 22:50 25. Juun 2008
Postitas holebuulD
Küsimus 3.5e metamagic feati Maximize Spell kohta.
See tähendab näiteks, et kui sa teed Burning handsiga 4d4 dämmi, siis kõigi täringuvisete asemel tuleb automattselt konkreetse täringu max. See tähendab, et kui sul on Maximize Spell ja teed spelliga 4d4 dämmi, teeb see automaatselt 16 dämmi.

Nii, asi on selles, et ma ei spottinud PHB-st ära kus, millal ja kui palju sa seda teha saad. Kas see tähendab, et teed kui tihti tahad?

Probleem pole minus, vaid ühes grupi teises mängijas. Kui ma DM oleks, siis keelaks ma ära enamus Metamagic feate ja Great Cleave'i näiteks. Praegu ei saa ma midagi aga teha ja tema kavatseb teha endale Mindflayer Wizardi. Kui keegi viitsib, siis võib teha PHB ja MM abil endale siukse, siis saab aru millest ma räägin. Ja kui ta veel sellele Maximize Spelli peale paneb, on asi eriti ebaaus. Spellide tegemisel on väga vähe riski, ja teistel (Barbarian ja Rogue, ei jätkuks üldse tegevust).

Kas keegi saab täpsustada, kas see feat on piiratud, ja kui ei ole, siis muud nõu anda?

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 23:07 25. Juun 2008
Postitas Teemon
konks on ju selles, et sa kulutad selle 16 d2mmi tegeva burning handsi peale 4lev spelli sloti. 4lev spelliga v6iksid jupp maad rohkem d2mmi jupp maad kaugema maa taha teha kui need nutused 16 punni sinu nina ette.

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 0:32 26. Juun 2008
Postitas Irve
Siit ka küsimus tõeliselt jõrmidele miinimummaksimumitajatele -- milline oleks kõige optimaalsem viis kasutada mindflayer wizardi 4lvl slotti kui on huvi teha kõige hullem dämm? :D

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 8:01 26. Juun 2008
Postitas Brutus
holebuulD kirjutas: Kui ma DM oleks, siis keelaks ma ära enamus Metamagic feate ja Great Cleave'i näiteks


aga miks sa need ära keelaks? PHB põhistel metamagic featidel on nii kõrged nõudmised (st. nõuavad nii palju kõrgemat spellslotti) , et tihtipeale nad lihtsalt ei tasu ennast ära. ja mis puutub great cleave'i siis kui tihti sul on ees vastased kes kõik ühe löögiga surevad. ilmselt kui sa paned mingile minotaurile karja koboldeid ette siis see nii oleks, kuid see oleks enivei mõttetu lahing.

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 8:23 26. Juun 2008
Postitas Teemon
Irve kirjutas:Siit ka küsimus tõeliselt jõrmidele miinimummaksimumitajatele -- milline oleks kõige optimaalsem viis kasutada mindflayer wizardi 4lvl slotti kui on huvi teha kõige hullem dämm? :D

mis see kõige hullem dämm on? Võimalikult suur teoreetiline number, eeldades et saved/SRid ebaõnnestuvad? võimalikult suur garanteeritud number? 1 tegelasele või grupile? instakill asjad vist hullema dänni alla ei lähe?

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 11:20 26. Juun 2008
Postitas Irve
Mina võistleks max sisseläinud dämmi teoreetilise numbri või max garanteeritud numbriga :)

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 11:42 26. Juun 2008
Postitas Ghostwizard
Irve kirjutas:Siit ka küsimus tõeliselt jõrmidele miinimummaksimumitajatele -- milline oleks kõige optimaalsem viis kasutada mindflayer wizardi 4lvl slotti kui on huvi teha kõige hullem dämm? :D


Ainult kolme põhiraamatut rakendades või koos complete raamatutega?

Mu sarkasmidetektor pole paigast ära. ma lihtsalt olen isegi nõus sellele küsimusele vastama.

AGa noh, ma teeks sellise kommentaari et mis leveli mäng seal üleüldse käib, sest minu teadmiste järgi peaks mind flayeril suht kõrge LA olema, täpset arvu ei mäleta sest SRDs seda elukat sees pole. Aga metamagic fiidid on õigete valikute ja planeeringutega õite head asjad lihtsalt nad tahavad natuke leveleid taha. Isegi esimese taseme loitsude seas on asju mida neljanda leveli slotiga rakendada (ning kui Complete Arcane kasutusel siis seal on olemas selline nunnu asi nagu sudden maximize, korra päevas üks spell vabal valikul koheselt maksimeeritav, levelit tõstmata :P ) tavaraamatutes on selleks juba ray of enfeeblement. Jah pead pihta saama selle loitsuga, aga no save ja et ohver saab oma str-ile -10 (lvl 7 caster). LIhtsalt planeerimine ja õiged valikud. Muidugi jah, ma usun et minagi kulutaks neljanda leveli sloti millegile muule kui tahaks vaenlasi elimineerida (imp. invis on tore asi nt.)

Aga ärge pange mind tähele, ma olen värdjas powergamer ka.

Sisuliselt

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 13:42 26. Juun 2008
Postitas Teemon
mitu klassilevelit sel mind flayer wizardil on?

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 17:49 26. Juun 2008
Postitas Irve
No eeldame et ta on just oma 4nda leveli sloti saanud...

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 13:33 27. Juun 2008
Postitas holebuulD
Aitäh kõigile abi eest. :)

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 21:31 28. Juun 2008
Postitas holebuulD
Mõtlesin, et ei vitsi teist temat ka tegema hakata. Küsin siin ära:

Kus on öeldud, mitu attacki võib roundis teha? Mitu actioni sul roundis on?
Muidu oli nagu move, attack, kui tahad siis veel move, aga nyyd tegime ühe munga. Flurry of Blows annab roundis rohkem attacke. Nyyd siis tulebki probleem. Mitu attacki saab roundis muidu teha, ja mitu siis Flurry of Blowsiga?

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 17:19 30. Juun 2008
Postitas Brutus
igas roundis saad teha move actioni ja standard actioni. kui sa move actionit ei kasuta (5ft stepi võid võtta) ja ründad, siis on see "full attack". kui su tegelane areneb (vt. phb advancement tabelit iga klassi kohta) siis millalgi tekib roundis attack'e juurde. kui teed full attacki ja sul on rohkem, kui üks rünnak siis saadki neid kasutada. mis puutub flurry of blowsi, siis lihtsalt loe selle descriptionit.

Re: Maximize Spell

PostitusPostitatud: 15:53 12. Juul 2008
Postitas Tagtag
vurriga on nii et tabelis on kirjas palju sa neid teha saad ja seal on ka arvutatud mis su base attack boonusele seal juurde tuleb
full atkiga on see asi et nt oled lvl 5 ftr ja saad uue leveli, su bab muutub +6 ja iga 6'e punkti pealt tuleb uus rünnak (seda vaja teada multiklassimisel)